Anasayfa Medya Bizden Haberler Evde Spor Yapacaklara Yağ Yakıcı Egzersiz Önerileri

Evde Spor Yapacaklara Yağ Yakıcı Egzersiz Önerileri

Evde Spor Yapacaklara Yağ Yakıcı Egzersiz Önerileri

Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor salonuna gitmek şart değil. Evinizde de eğlenceli ve etkili egzersizleri rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İşte evde spor yapanlara 5 yağ yakıcı egzersiz yöntemi...

Salgın hastalık nedeniyle evde kaldığımız bugünlerde hareketsiz kaldığımız için kilolar aldık. Evde mahsur kaldığımız bu günlerde kilo aldırıcı atıştırmalıklar ve yiyeceklerden uzak durmak için ise bizi motive edecek egzersizlere ihtiyacımız var. Peki spor salonuna gitmeden vücudumuzu fit hale getirecek bu egzersizler ne?

Öncelikle belirtmekte fayda var, egzersizleri düzenli bir şekilde günden güne tempoyu artırarak yapmakta fayda var. 20-25 tekrar ile başlayıp her geçen gün bu sayıyı artırmak gerek. Böylece kaslar yavaş yavaş spora alışır ve hareketleri zorlanmadan yapmaya başlarsınız.

İkinci olarak egzersizlerinizi vücudunuzda fazla yağın biriktiği sorunlu bölgelere ağırlık vererek yapmaya çalışın. Aşağıdaki 5 yağ yakıcı hareketle güzel bir egzersiz programı yapabilirsiniz. İşte yağlarınızı etkili bir şekilde yakacağınız egzersizler…

1.Ki̇ckback Egzersi̇zi̇ (Kalça)

Özellikle kadınların yağlanma noktasında en çok şikâyet ettiği bölgelerden biri kalça bölgesidir. Yapacağınız bu egzersizle kalçadaki istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu egzersizle yuvarlak hatlarda kalçalara kavuşacaksınız.

Uygulanışı

Ellerinizin üzerinde durup, bacaklarınızı dizlerinizden 90 derece kırarak yere bakmasını sağlayın. Bu esnada sırtınızın düz olmasına dikkat edin. Sağ bacağınız uzatıp, sırtınızın hizasına gelene kadar yere paralel bir biçimde havaya kaldırın. Aynı hareketi diğer bacağınız için de yapın.

2.Si̇de Plank (Karın, Omuz, İç Bacak)

Alt kolunuzun yere dayayarak plank hareketine başlayın. Bu esnada sırtınız dümdüz, dirseğiniz omzunuzla aynı hizada olacak şekilde egzersize hazır hale gelin. Daha sonra ayaklarınızı üst üste koyabilir veya alt ayağınızı üst ayağınızın arkasında tutarak bir bacağınızı yukarı kaldırın. Ardından kalçanızı yukarı kaldırarak zemine değmesinin önüne geçin.

3.Side Lunge (İç Ve Dış Bacak)

İç ve dış bacaklar için etkili bir harekettir. Lunge ile bacağınızı çapraza alırsanız kalçanız da çalışır. Bunun için önce ellerinizi belinize koyduktan sonra ayaklarınızın birleşik hale getirin. Ardından sol ayağınızla kalçanız dışarıda olacak şekilde adım atın, ayağa kalktıktan sona diğer ayağınızı vücudunuza çapraz bir şekilde savurun.

4.Bri̇dge Wi̇th Chest Press (Sıkı Göğüsler İçi̇n)

Yere sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi kırın. Her iki elinize ağırlık aldıktan sonra göğüs hizasında birleştirin. Kalçanızı ve ağırlıkları aynı andan yukarı kaldırın. Ağırlıkları 5-10 saniye yukarıda tuttuktan sonra başlangıç pozisyonuna dönün.

5-Swi̇ng Squat (Tüm Vücudu Çalıştıran Egzersi̇z)

Ağırlıkları kullanmak da etkili bir egzersizdir. Ardından squat hareketi için çömeliyoruz. Bu esnada kalçayı mümkün olduğu kadar arkaya itmeliyiz ve ardından kalkıyoruz. Bu esnada swing hareketi yapıyoruz. Yani elimizdeki ağırlığı başımızın üstüne veya omuz hizasına kaldırıyor, indirirken de çömeliyoruz.