Anasayfa Medya Bizden Haberler Temizlikte Maden Suyu Nasıl Kullanılır

Temizlikte Maden Suyu Nasıl Kullanılır

Temizlikte Maden Suyu Nasıl Kullanılır

Temizlik yaparken en riskli şeylerden biri mutlaka kimyasallar. Öyle ki temizlik yapayım derken çoğu zaman kimyasallar nedeniyle hüsranla karşılaşabiliyoruz. Bu riski azaltmanın en garanti yolu ise doğal temizleyiciler kullanmak. Peki, doğal bir madde olan maden suyunun temizlikte kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız gelin birlikte maden suyunun hangi tür temizliklerde kullanıldığına birlikte bakalım...

Öncelikle şunu söyleyelim, maden suyunu lekeleri çıkarmakta kullanabilirsiniz. Bunun için lekeli bölgeye bir miktar maden suyu sürüp, temiz bir bezle bir süre güzelce ovmak lazım.

Çok kullandığımız için zamanla fincan ve kupa bardaklarda lekeler oluşur. Bu nedenle oluşan lekelerin temizliğinde maden suyu birebir. Öncelikle bardağınız veya fincanınıza bir miktar maden suyu döküp bir süre bekleyin. Daha sonra su ile yıkadığınızda yıkadığınızda ne kadar temizlendiğini mutlaka göreceksiniz.

Maden Suyunun Cilt Temizliğinde Kullanımı

Maden suyunun kullanıldığı yerlerden biri de cilt temizliğidir. Bir miktar pamuğa maden suyunu dökerek yüzünüze sürdüğünüzde cilt temizleyici vazifeini görür. Bu tür bir temizlik, ciltteki kırışıklıkları da önler.

Maden Suyunu Tava ve Tencerelerde Kullanmak

Yemek yaptıktan sonra en nefret ettiğimiz şeylerden biri tava veya tencerelerde yemek kalıntıları oluşmasıdır. Peki bu kalıntıları maden suyu ile çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Şöyle ki; sıcak tava veya tencerenize bir miktar maden suyu dökerek birkaç dakika bekletin. Yıkadığınızda lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz.